Abonament w prywatnej sieci medycznej. Dobry prezent dla seniora?

Abonament w prywatnej sieci medycznej. Dobry prezent dla seniora?

Abonament medyczny to dobry pomysł na prezent dla seniora. Troska o najbliższych jest bardzo ważna, dlatego warto podarować rodzicom lub dziadkom dostęp do prywatnej opieki medycznej. Abonament w takiej sieci to prezent z myślą o przyszłości seniorów – pokazujący, jak mocno ich kochasz i dbasz o ich zdrowie. Sprawdź, dlaczego to fajny podarunek!

Czytaj dalej, a dowiesz się:

  • Abonament medyczny dla seniora – czy warto w to zainwestować?
  • Prywatne abonamenty medyczne – prezent dla seniora
  • Abonament na usługi medyczne – z jakich może skorzystać senior?
  • Pomysły na prezent dla seniora: abonament medyczny – ceny

Abonament medyczny dla seniora – czy warto w to zainwestować?

Obowiązkowe ubezpieczenie NFZ gwarantuje szeroki zakres usług medycznych, jednak wiąże się to z długim czasem oczekiwania na termin wizyty u specjalisty. Jest to problematyczne szczególnie wtedy, gdy odczuwa się nagłe pogorszenie stanu zdrowia i potrzebny jest pilny kontakt z lekarzem. Z myślą o takich sytuacjach warto wykupić abonament medyczny, który zapewni wysoki standard opieki zdrowotnej oraz umożliwi rejestrację wizyty w krótszym czasie.

W Polsce znajduje się wiele prywatnych ośrodków zdrowia, które oferują abonamenty medyczne indywidualne. Zazwyczaj są to pakiety zawierające świadczenia dopasowane do konkretnych potrzeb każdego pacjenta. Liczba możliwych do wykonania badań i dostęp do specjalistów regulowane są rodzajem abonamentu. Zakres podstawowych usług można zazwyczaj rozszerzać, co powoduje zwiększenie miesięcznej opłaty – ale i szerszą ofertę usługową.

Ramka: Abonament na usługi medyczne – zalety

Prywatne abonamenty medyczne – prezent dla seniora na gwiazdkę

Zbliżające się święta to idealny czas na obdarowanie najbliższych osób nietuzinkowym prezentem. Należy do nich abonament medyczny, który pomoże zadbać o zdrowie starszych osób w Twojej rodzinie. Jest to fajny prezent dla seniora szczególnie teraz – kiedy ciągle trwa pandemia COVID-19. Warto poszukać placówki medycznej w okolicy miejsca zamieszkania babci lub dziadka, która oferuje zakup pakietu zdrowotnego. Wydatek rzędu (zazwyczaj) kilkuset złotych umożliwi konsultacje lekarskie z licznymi specjalistami oraz wykonanie niezbędnych badań przez cały rok.

Czytaj również: Konto dla seniora – na czym polega?

Twoi rodzice lub dziadkowie na pewno będą zadowoleni, kiedy dostaną od Ciebie w prezencie pod choinkę „długie zdrowie”. Abonament medyczny dla seniora można dopasować pod względem wieku lub zakresu badań, które należy wykonać. Przy wyborze odpowiedniego pakietu musisz pamiętać o tym, że osoba po 60. roku życia będzie wymagała innej opieki niż ta, która skończyła 80 lat. Szczegółowe oferty abonamentów medycznych znajdują się na stronach internetowych prywatnych ośrodków, lecz możesz także skorzystać z pomocy pracowników na miejscu. Kiedy zdobędziesz niezbędne informacje, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o wyborze abonamentu medycznego dla seniora.

Ramka: Fajny prezent dla seniorów – abonament medyczny i karnet na siłownię

Abonament na usługi medyczne – z jakich może skorzystać senior?

Abonament medyczny to praktyczny prezent pod choinkę dla seniora. Wykupienie pakietu zdrowotnego w prywatnym ośrodku umożliwia korzystanie z wachlarza usług medycznych. Taki podarunek ułatwia dostęp do diagnostyki ambulatoryjnej oraz konsultacji dolegliwości u wybranych specjalistów. Abonament medyczny daje benefity również w postaci opieki pielęgniarskiej, wykonania badań diagnostycznych czy pokrycia kosztów niektórych zabiegów lub operacji. Podstawowe pakiety obejmują też wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, zabiegi pielęgnacyjne, szczepienia i badania obrazowe.

Zobacz również: Senior w sieci – jak zadbać o jego bezpieczeństwo?

Jeżeli chcesz sprawić prezent seniorowi, który potrzebuje wzmożonej opieki medycznej, możesz rozszerzyć abonament o dodatkowe świadczenia. Przy wzbogaconej ofercie pacjenci często mogą liczyć na wizyty domowe, całodobową opiekę lekarza albo rehabilitację i fizjoterapię. Zaawansowane pakiety zdrowotne obejmują także usługi stomatologiczne, obniżone koszty niektórych zabiegów lub pobyt w sanatorium. Najważniejszą kwestią przy zakupie abonamentu medycznego na prezent dla seniora jest odpowiednie dopasowanie oferty do jego wieku i stanu zdrowia.

Pomysły na prezent dla seniora: abonament medyczny – ceny

Sprzedaż abonamentów medycznych dla seniorów jest zwykle skierowana do osób, które skończyły 60 lat. W tym wieku należy zacząć poważniej myśleć o swoim zdrowiu i wykonywać regularne badania. Prywatny pakiet medyczny zaoszczędzi czas oraz pieniądze, które zostałyby przeznaczone na pojedyncze wizyty na NFZ. Podstawowe abonamenty, które zapewniają konsultacje u wielu specjalistów oraz badania ambulatoryjne, mogą zaczynać się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. W zależności od zakresu usług czy liczby wizyt opłata miesięczna wzrasta. Roczny koszt indywidualnego abonamentu medycznego jest jednak zróżnicowany i wynika z potrzeb pacjenta oraz oferty konkretnej placówki medycznej.

Infografika: Opieka medyczna – abonament: proces zakupu pakietu indywidualnego

Abonament medyczny coraz częściej cieszy się powodzeniem w rankingach prezentów świątecznych dla seniorów. Podarunek ten nie należy do najtańszych, ale dobre samopoczucie i długie zdrowie dziadków czy rodziców będzie procentowało w przyszłości. Jedno jest pewne: taki prezent dla seniora na święta będzie oznaką największej troski względem bliskiej osoby.